Бурхан Очал

image
Бурхан Очал

Burhan Öçal

 

Бурхан Очал (Туреччина – Швейцарія) – провідний орієнтальний світовий перкусіоніст, народився 25 квітня 1956 року в Киркларелі (північний захід Туреччини). Його батько – барабанщик-аматор – навчив хлопчика грати на різних ударних, а мати познайомила з турецькою релігійною вокальною музикою.

Свою музичну кар’єру Очал почав в 14 років. У 24 Бурхан Очал переїхав до Швейцарії, де продовжив вчитися. У 1979 він вперше виступив на Цюріхському поетичному фестивалі.

Вже дуже скоро Очал почав співпрацювати з джазової зіркою П’єром Фавром, швейцарським джазовим піаністом Джорджем Грунтцем, відомою піаністкою Марією Жоао Пірес, австралійським піаністом Петером Уотерсом і багатьма іншими.
Бурхан Очал багато виступав і продовжує виступати як соліст.

Наступним етапом його творчого життя стала зустріч з Джо Завінулом – легендарним виконавцем на електронних клавішних інструментах, композитором і творцем групи Weather Report. З Завінулом Бурхан Очал працював протягом 10 років.

Він створив власний ” Istanbul Oriental Ensemble ”, який за 20 років об’їхав весь світ і був визнаний найсерйознішими критиками. Колектив отримав ” Preis der Deutschen Schallplattenkritik ‘- німецький аналог Греммі.

Бурхан Очал записав 2 альбоми турецької музики з оркестром ‘Trakya All Stars’ ‘. Обидва диска номінувалися в категоріях “Краща етнічна музика” в Туреччині.

Очал багато років співпрацював зі Стінгом, на початку 2000-х перкусіоніст кілька років виступав з турецьким піаністом Фазілем Саєм.

В якості соліста він також виступав спільно з цілою низкою симфонічних оркестрів. З цюріхськими камерним оркестром (Zurich Chamber Orchestra) він записав окремий диск турецької музики Concerto Alla Turca (2007).

Очал закоханий в художнє кіно і не так давно він почав зніматися у фільмах і серіалах.

У 2003 про життя музиканта зняли документальний фільм “Burhan Öçal & Trakya All Stars: A Musical Homecoming”, який потрапив на різні міжнародні кінофестивалі.

У 2010 разом з Олексієм Ботвіновим Бурхан Очал почав проект “Гольдберг. Перезавантаження”. Це була революційна спроба переосмислити вічну музику Баха, з’єднавши її з етноритмами сходу і світловими спецефектами. Очал і Ботвинов зіграли 20 концертів на найвідоміших сценах світу-в тому числі в Стамбулі, Парижі, Цюріху, Базелі, Абу-Дабі, Джазовому фестивалі в Монтре. 6 концертів побачив і український глядач.

У 2018 Очал і Ботвинов знову об’єдналися для проекту «ПЕРЕЗАГРУЗКА – 2».

Цього разу грають культові шедеври Баха, Бетховена («Патетична Соната»), Рахманінова, Прокоф’єва і Мусоргського. Місцем прем’єри обрали фестиваль класичної музики ODESSA CLASSICS.

Офіційна сторінка
www.burhanocal.com