Даніель Хоуп

image
Даніель Хоуп

«З захопленням повідомляю новину про тісну творчу співпрацю з чудовим фестивалем Odessa Classics з 2019 року. Олексій Ботвінов і його команда виконали чудову роботу зі створення цього фестивалю у своєму прекрасному історичному місті. Неймовірно хвилююсь і надихаюся, коли думаю про своїх музичних кумирів і їхню роль в одеському музичному житті: Петра Столярського, Давида Ойстраха, Натана Мільштейна, Бусю Гольдштейн, Еміля Гілельса, Святослава Ріхтера, Захара Брона і багатьох інших. З нетерпінням чекаю нових музичних зустрічей в Одесі!»

Даніель Хоуп


  • Найкращий музикант Європи – 2015 ( «Європейська премія культури з музики»).
  • 7-ми разовий Лауреат премії “ECHO”, 4-х кратний номінант премії “GRAMMY”.
  • “Gramophone Magazine” про записи Хоупа концерту Берга: «найкращий запис всіх часів».
  • “Observer”: «Хоуп – найкращий британський виконавець на струнних».
  • “New York Times”: «… скрипаль всепроникливого інтелекту й беззаперечного стилю … Мистецтво Даніеля Хоупа не підходить під жодну формальну категорію».

Британський скрипаль-віртуоз Даніель Хоуп народився в 1973 році в м. Дурбан (Південно-Африканська Республіка). Переїхавши до Лондона, навчався в Highgate School і в Королівській академії музики у Захара Брона. Уже в 10 років виступив на британському телебаченні, а в 11 – отримав запрошення від сера Ієгуді Менухіна виконати з ним дуети Б. Бартока на телебаченні Німеччини. Це стало початком багаторічного артистичного партнерства двох музикантів, які відіграли разом понад 60 концертів. У 1999 році Хоуп, як всесвітньо відомий виконавець, брав участь в останньому концерті І. Менухіна, зігравши з оркестром під його керуванням Скрипковий концерт А. Шнітке.

Музикант надзвичайно багатогранний: виступає як соліст, камерний виконавець, диригент. Відомий своєю винятковою креативністю, прагненням до розширення рамок мистецтва.

У своїй творчості Хоуп звертається як до класичного репертуару, так і до нової музики, джазу, занурюючи класичну музику в найрізноманітніший контекст: не тільки музичний, але і загальнокультурний, пов’язаний з літературою, історією, драматургією, представляючи музику як віддзеркалення загального культурного та історичного простору.

Більше 20 років Даніель Хоуп з величезним успіхом гастролює по всьому світу. Як соліст і диригент Даніель Хоуп постійно виступає з камерними оркестрами  (Камерний оркестр Європи, оркестр Камерата Зальцбург, струнний оркестр Люцернського фестивалю) і ансамблями (серед яких німецький L’arte del mondo). Хоуп брав участь у BBC Proms, Hollywood Bowl, фестивалях в Аспені, Люцерні, Равін, Зальцбурзі, Шлезвіг-Гольштейн і Тенглвуде. Він грав у найпрестижніших залах світу з провідними оркестрами США (Бостонський, Чиказький, Лос-Анджелеський, Далласький, Детройтський), Канади, Ізраїлю, оркестрами Берліна, Дрездена, Лондона, Москви, Осло, Парижа, Стокгольма, Відня і такими диригентами, як Мстислав Ростропович, Ханс Граф, Даніель Хардінг, Курт Мазур, Кент Нагано, сер Роджер Норрінгтон, Леонард Слаткін, Крістіан Тілеман.

З 2007 року Даніель Хоуп – ексклюзивний артист Deutsche Grammophon (раніше записувався на Warner Classics і Nimbus). Він був багаторазово номінований на премії Grammy, Classical BRIT, Deutsche Schallplattenpreis і п’ять разів – на ECHO Klassik Prizes.

У 2010 році Хоуп представив світову прем’єру і дебютний запис своєї редакції Скрипкового концерту Альбана Берга. Рецензент газети Sunday Telegraph писав: «Думаю, що я ніколи не чув кращу версію Концерту Берга: виконання не тільки технічно досконале, але й таке, що повністю передає загострений емоційний контекст цього твору». Журнал Gramophone Magazine назвав запис цього концерту «найкращим записом усіх часів».

На початку 2013 року на Deutsche Grammophon вийшов реліз «Сфери» – власний проект Хоупа: колекції творів, об’єднаних ідеєю про те, що рух планет створює особливий вид музики. Ця ідея, вперше висловлена Піфагором, протягом багатьох століть захоплює і приваблює математиків, філософів і музикантів. На диску записана музика різних стилів, від бароко до мінімалізму: Баха, Форе, сучасних майстрів, таких як Арво Пярт і Майкл Найман, і більш молодих. Спеціально для Хоупа написали твори, ґрунтуючись на ідеї музики сфер: Габріеля Прокоф’єва (онука великого композитора) , Людовіко Ейнауді.

Хоуп належить до Директорату музичного фестивалю в Савані (штат Джорджія, США; в 2013 році фестиваль пройшов в 11-й раз) і є артистичним директором літнього фестивалю в Мекленбурзі (Німеччина). Він – автор успішних концептуальних проектів, сценарист, теле- і радіоведучий, бере участь у театральних постановах, захоплюється індійською музикою і джазом. Також музикант опублікував три книги, що стали бестселерами. Одна з них – «Коли можна аплодувати?». Це путівник для любителів класичної музики, випущений видавництвом АСТ в 2010 році. З 2016 року – Даніель Хоуп – музичний керівник та головний диригент Цюрихського Камерного Оркестру.

 

Офіційна сторінка
www.danielhope.com