Майкл Гуттман
Майкл Гуттман належить до еліти світової скрипкової сцени. “New York Times” описує його гру як «неймовірно багату фарбами і красою звуку», а “Yerusalim Post” називає Майкла Гуттмана «Шагаллом скрипки»
Гуттман народився в Брюсселі, і у віці 10 років став наймолодшим за всю історію студентом Королівської консерваторії Брюсселя. Закінчив Джульярдську школу в Нью-Йорку, де його викладачами були Дороті Делей, Фелікс Галімір та солісти Джульярдського квартету. Його останній і головний вчитель – великий Ісаак Стерн – прищепив Гуттманну основи легендарної одеської скрипкової школи; тому Майкл Гуттман вважає себе продовжувачем одеської виконавської традиції.
За прикладом Ісаака Стерна, Гуттман тісно співпрацював з композиторами Ізраїлю: результатом став альбом за участю Лондонського філармонічного оркестру, який представляє три покоління музикантів. Потім була низка успішних записів скрипкових концертів ХХ століття з оркестрами «Філармонія», Лондонським філармонічним і Королівським філармонічним; компанія «Бі-Бі-Сі» транслювала їх у 110 країнах світу.
Майкл Гуттман виступав як з оркестрами, так і з сольними програмами в найбільших залах світу, на міжнародних фестивалях на трьох континентах. Прихильник сучасної музики та стилю кросовер, він співпрацював з такими американськими композиторами, як Лукас Фосс, Девід Емрам і Філіп Гласс. У 2012 році Гуттман брав участь у світовій прем’єрі Подвійного концерту для скрипки та віолончелі Гласса з філармонічним оркестром Гонконга, після чого був запрошений виступити в Карнегі-холі на фестивалі оркестрів США «Музика весни».
Гуттман виступає в головних концертних залах Європи, Америки та Японії; співпрацює з такими музикантами як Марта Аргерих, Пітер Серкін, Юрій Башмет, Джеймс Галлвей та ін.
Майкл Гуттман – Головний диригент та артистичний директор Брюссельського камерного оркестру, керівник Паризького Камерного оркестру, примаріус струнного квартету імені Арріаги і Танго-квартету Майкла Гуттмана, музичний керівник міжнародного фестивалю Pietrasanta in Concerto в Тоскані. Уряд Бельгії відзначило заслуги маестро перед сучасною бельгійської музикою нагородою Trophée Fuga.
Офіційна сторінка
www.michael-guttman.com