Томас Хемпсон

image
Томас Хемпсон

Амбасадор пісні
Він, без сумніву, один з найвидатніших оперних співаків світу… голос, баритон настільки багатий, що може облетіти всесвіт.

Діана Сойєр – «Доброго ранку, Америко»


Томас Гемпсон, найвидатніший американський баритон, отримав міжнародні відзнаки та нагороди за свій захоплюючий артистизм та культурне лідерство. Визнаний Гільдією Метрополітен-опера «Met Mastersinger» і включений до Американської академії мистецтв і наук та «Зали слави» Gramophone, Гемпсон є одним з найбільш шанованих і новаторських музикантів нашого часу. Його оперний репертуар налічує понад 80 партій, заспіваних у всіх провідних театрах світу, а дискографія налічує понад 170 альбомів, серед яких численні номінації та лауреати премій «Греммі», «Едісон» та «Гран-прі дю Диск».

У 2009 році він отримав нагороду «Видатний мистецький лідер» від Атлантичної ради у Вашингтоні, округ Колумбія, і був призначений першим в історії артистом-резидентом Нью-Йоркського філармонічного оркестру.

У 2010 році він був удостоєний нагороди «Жива легенда» від Бібліотеки Конгресу США, де працював спеціальним радником з питань вивчення та виконання музики в Америці. Крім того, він отримав знамениту премію Концертгебау.

Серед найяскравіших подій сезону Хемпсона – повернення до Віденської державної опери у своїй коронній партії Джорджо Джермонта в «Травіаті» Верді, а також дебютна партія Альтаїра в «Єгипетській Єлені» Штрауса в Театрі Ла Скала. У наступних сезонах у Цюріхському оперному театрі він створить роль Яна Вермеєра у світовій прем’єрі «Дівчини з перловою сережкою» Стефана Вірта.

Серед помітних ангажементів на концертній сцені – відкриття сезону філармонії Осло в серпні 2020 року з новим головним диригентом Клаусом Мякеля та виступ на Вільнюському фестивалі навесні 2021 року.

Гемпсон також бере участь у Малерівському фестивалі Гевандгауз-оркестру, виступає з сольним концертом з піаністом Вольфрамом Рігером та виконує «Рюккерт-лірику» Малера з Деніелом Гардінгом та Віденським філармонічним оркестром. Він гастролює з Деннісом Расселом Девісом та оркестром MDR Leipzig у Берлінській філармонії та Ельбській філармонії в Гамбурзі.

Гемпсон також виступає з програмою «Тенорам вхід заборонено» на Форумі Кармен Вюрт разом з бас-баритоном Лукою Пізароні. У Залі П’єра Булеза він розпочинає своє повернення в якості художнього куратора «Тижня Шуберта» в Академії Баренбойма-Саїда в Берліні.

У сезоні 2018/19 Гемпсон створив дві світові прем’єри опер для Канадської оперної компанії в Торонто та Х’юстонської гранд-опери в Техасі: «Адріан» Руфуса Вейнрайта та “Фенікс” Таріка О’Рігана.

Восени 2018 року він виконав «Воєнний реквієм» Бріттена з Віденським симфонічним оркестром під керівництвом Філіпа Джордана, присвячений 100-річчю закінчення Першої світової війни, а також здійснив черговий візит з Ізраїльським філармонічним оркестром під керівництвом Василя Петренка. Гемпсон повернувся до Чиказького симфонічного оркестру, Симфонічного оркестру Баварського радіо в Мюнхені під керівництвом Марісса Янсонса та Берлінського симфонічного оркестру з Владіміром Юровським. З Лейпцизьким оркестром Гевандхаусу та Андрісом Нельсонсом він виконував «Пісні Малера» під час гастролей у Японії. Гала-концертний графік Гемпсона включав колег Анжелу Георгіу, Надін Сьєрра та Крістін Ополайс. Разом з Голдою Шульц він виступив у літньому гала-концерті Баварської державної опери «Опера для всіх» під керівництвом Кирила Петренка.

Гемпсон є заслуженим запрошеним артистом-вокалістом Школи музики, театру і танцю Мічиганського університету, а також почесним професором філософського факультету Гейдельберзького університету. Він є почесним доктором Мангеттенської школи музики, Консерваторії Нової Англії, Вітворт-коледжу та Консерваторії Сан-Франциско, а також почесним членом Лондонської королівської академії музики. Він має звання капельмейстера Віденської державної опери та кавалера Ордену мистецтв і літератури Французької Республіки, а також був нагороджений Австрійською почесною медаллю в галузі мистецтв і науки.

У 2017 році Томас Гемпсон отримав медаль Гуго Вольфа від Міжнародної академії Гуго Вольфа разом зі своїм давнім музичним колегою, піаністом Вольфрамом Рігером. У 2019 році Гемпсон був нагороджений музичною премією Гейдельбергера Фрюлінга.

Томас Гемпсон має унікальну міжнародну кар’єру оперного співака, артиста звукозапису та «посла пісні», підтримуючи активний інтерес до досліджень, освіти, музичного просвітництва та технологій, постійно розширюючи свою педагогічну діяльність. Він є художнім керівником Гейдельберзької академії пісні і щороку співпрацює з Академією Баренбойма-Саїда в рамках Тижня Шуберта в Берліні. Його постійний міжнародний графік майстер-класів є постійним онлайн-ресурсом Манхеттенської школи музики, Medici.tv та каналу прямих трансляцій Фонду Гемпсонга.

Офіційний сайт:
www.thomashampson.com