Проект "New Ukrainian Soundscapes - 2: HAND MADE"

image
New Ukrainian Soundscapes - 2: HAND MADE Програма «Нові українські звукові ландшафти» в рамках Odessa Classics 2018

 

Кураторка проекту – Люба Морозова

 

 

Минулого року в рамках Міжнародного музичного фестивалю «Odessa Classics» вперше була реалізована програма сучасної класичної музики «Нові українські звукові ландшафти». Вона містила чотири концерти митців зі Львова, Одеси і Києва і повністю складалася з музики наших вітчизняних сучасників. Зважаючи на успіх та увагу публіки, цього року традиція програми-сателіта буде продовжена у розширеному форматі та зосереджена на тематиці ручної праці.

 

Програма «hand made» має на меті привернути увагу до камерного музикування як віртуозної, унікальної  та небуденної праці, що протистоїть глобалізації та серійності. Сьогодні виконавство знаходиться на такому високому рівні, як ніколи в історії, але водночас йому як ніколи важко протистояти масовому мистецтву та симфонічному монументалізму. Цьогорічний блок концертів нової музики оголить ті якості, через які людство схиляється перед досконалістю ручної праці, а також спонукатиме слухачів стати співтворцями концертів, адже одразу в кількох проектах заявлені як невід’ємні  складові інтерактивність та партисипативність.

Міфологізація, персоніфікованість та героїка існування унікальної особистості по-різному втіляться у програмі, що буде вписана у новий камерний концертний зал Одеси – Urban Music Hall. Він є не лише офіційним партнером і одним з головних майданчиків фестивалю, але й затишним місцем, яке якнайкраще відповідає концепції програми.



 

Календар перформансів

 

02.06, 21:30
Ensemble Nostri Temporis (Україна). Інтуїтивні ландшафти.

 

 

Концерт-дійство «Інтуїтивні ландшафти» – це спроба примирення з банальним. Лише розгледівши прекрасне в простому, ми зможемо полюбити його, зможемо перетворити його на мистецтво і через мистецтво пізнати це банальне наново, але вже на іншому рівні. Пізнати як прекрасну реальність, що нас оточує.

Ensemble Nostri Temporis – український колектив, який спеціалізується на виконанні сучасної класичної музики. Заснований у 2007 році в Києві, увійшов у сімку колективів, відібраних для участі у проекті ENSEMBLE (Літні музичні курси у Дармштадті, 2010). Ансамбль першим почав презентували київській публіці антології музичного авангарду і модернізму, пропагує музику найяскравіших сучасних композиторів різних поколінь, відкритий до міждисциплінарних проектів. Учасники ансамблю співпрацювали з письменниками Юрієм Андруховичем, Юрієм Іздриком, Сергієм Жаданом, модельєркою Ксенією Марченко тощо.

Склад ансамблю:
Максим Коломієць (гобой)
Артем Шестовський (кларнет/бас-кларнет)
Сергій Логінов (валторна)
Назар Стець (контрабас)
Марія Александрова (фортепіано)

 

Програма концерту:
Владімір Горлінскій — Possibly mercury?
Яна Шлябанська — melt.elt.el.e…
Максим Коломієць — empty pedestals
Мартін Шюттлер — low_poly_rose
Антон Свєтлічний — Generation Ctrl-C
Денис Бочаров — Cadenza

 



 

03.06, 21:30
airborne extended (Австрія). Камінь. Ножиці. Папір.

 

airborne extended – це незвична комбінація арфи, клавесина, флейти і блокфлейт, легке й повітряне звучання, величезний спектр нових тембрів і кольорів.

Ансамбль був створений у 2013 році, і з того часу на його замовлення був написаний величезний перелік творів такими композиторами як Ханнес Кершбаумер, Паоло Рімольді, Бернхард Ланг, Керолайн Профантер, Дана Пробст, Сільві Лакруа, Йоанна Возни, Фернандо Рідерер, Вольфганг Міттерер, Бернхард Гайгль, Елізабет Харнік, Томаш Скверес, Едуард Деметц, Александер Кайзер, Маттіас Кранебіттер, Маргарета Ферек-Петрік, Елізабет Шимана, Мануель Цвергер, Мінг Ванг, Мірела Івчевіч, Клеменс Гаденштеттер та Матіас Шмідхаммер.

 

Склад ансамблю:
Елена Габріеллі (флейта, об’єкти)
Соня Ляіпольд (фортепіано, об’єкти)
Каролін Майрхофер (блокфлейти/петцольд, об’єкти)
Колін-Марі Орліак (арфа, об’єкти)
Аліса Кобзар (саунддизайн, об’єкти)

 

Програма концерту:
Мануель Цвергер — Hypotrophy (2018) для арфи, блокфлейти і гітари
Сальваторе Шарріно — fauno che fischia a un merlo (1980) для арфи і флейти
Анна Аркушина — uǝɯ-oʍ (2013) для чотирьох свистків
Александер Кайзер — The difficulty of crossing a field (2016) для тріо
Ханнес Кершбаумер — not.to (2017) для блокфлейти, флейти, об’єктів та електроніки
Анна Корсун — rock.paper.scissors (2010) для п’яти виконавців
Мехмет Алі Узунселві — parallel textures (2018) для флейти, блокфлейти, арфи і фортепіано/електроніки
Аліса Кобзар — Prism (2018) для блокфлейти сопраніно/контрабас-петцольда, флейти/басової флейти, арфи, рояля та інтерактивної електроніки наживо

 



04.06, 21:30
Ptakh_Jung і VJ Reinish (Україна). Layers

 

 

До фестивалю Odessa Classics Ptakh_Jung та VJ Reinish підготують дещо особливе. Буде багато експериментів і електронного звучання. Музиканти планують зайнятися саунд-дайвінгом – пошуком нових звуків у глибинах музичних пристроїв і складанням з них нової музики.

Ptakh_Jung /Птах_Юнґ/ – проект композитора і клавішника Антона Дегтярьова Ptakh і гітариста Володимира Бабушкіна Jung. Музиканти поєднують сучасну класику із пост-роком, ембіентом, нойзом, гранжем та електронікою.

Проект з’явився у 2016 році як імпровізаційний дует. Згодом імпровізації перетворились на треки, а треки склались у концертну програму. Кожна композиція Ptakh_Jung – історія з потужною драматургією, симфонічною глибиною і кінематографічним саспенсом. Самі музиканти називають свою творчість «саундтреками до неіснуючих фільмів».

 



 

05.06, 21:30
Мацєй Фронцкевич (Польща). Акорд_Еон

 

 

У своєму проекті відомий польський акордеоніст-віртуоз представить слухачам шість творів сучасних польських та українських композиторів різного покоління. Ці композиції створено в різний час (від 1983 року до 2016 року) і на різних етапах творчого становлення композиторів. Кожен з творів має свою передісторію виникнення, коментар від автора та географію виконань в інтерпретації різними музикантами. Музична мова, характер, стилістичні орієнтири, програмність/не програмність, технічні завдання – все це вирізняє один твір від іншого. Те, що їх постійно об’єднує – один і той самий музичний інструмент. Те, що об’єднує їх зараз і в цей момент – виконавець Мацєй Фронцкевич і його проект Акорд_Еон, назва якого являє собою гру слів: акорд, який резонує в потенційній безкінечності часу як абстрактної категорії (філософське поняття “Еон”).

Мацєй Фронцкевич є переможцем та лауреатом багатьох знакових міжнародних виконавських конкурсів у Польщі, Німеччині, Словаччині, Італії та Іспанії. Отримав нагороду Paszport “Polityki” від польського часопису Polityka та номінант на отримання престижної польської музичної нагороди Fryderyk. Закінчив Музичний університет Фридерика Шопена у Варшаві. Окрім того вдосконалював виконавську майстерність, навчаючись у Німеччині, Австрії та Іспанії. Випустив кілька компакт-дисків з давньою та сучасною музикою для акордеону. Концертує у Польщі та за кордоном, виступаючи з оркестрами та сольними проектами. Учасник багатьох міжнародних фестивалів сучасної музики. Тісно співпрацює з композиторами, завдяки чому в творчому доробку виконавця понад 80 прем’єр нових творів, більшість з яких написано спеціально для нього.

 

Програма концерту:
Олександр Щетинський — Соната (1983)
Богдан Сегін — A jak żeglarze ziemi cieszą się widokiem… (2011)
Любава Сидоренко — Vertikalis (2005)
Даріуш Пшибильський — Sonata da chiesa (2011)
Міколай Майкусяк — Dyad (2016)
Кшиштоф Пендерецький — Sinfonietta (1990-91/2013)

 



 

06.06, 21:30
Олексій Шмурак і Heinali (Україна). Цариця ночі

 

Проект звертається до образів з опери Моцарта «Чарівна флейта», де символіка зороастризму (культу вогнепоклонників) уособлює таїнства масонської ложі, учасником якої був композитор.

Головний антагоніст в опері – Цариця ночі – спочатку постає позитивним персонажем, рятуючи головного героя від дракона. І лише після низки захоплюючих пригод, що нагадують церемонії посвяти нового учасника масонської ложі, ми осягаємо справжній стан справ.

Протиставлення темряви і світла, вогню і холоду є темою проекту київського дуету виконавців. Його своєрідна структура за задумом авторів дозволить відчути фізичну присутність символіки і містики видатного композитора.

Heinali – псевдонім композитора Олега Шпудейка, який працює в галузі електронної та електроакустичної музики.

З недавніх робіт – лонгплей Anthem (2017) і спільний лонгплей з американським поетом Метом Фінні How We Lived (2017), а також музика для хореографічної постановки «A Thread від Jean Abreu Dance» і відеоігри «Bound від Plastic/Sony Santa Monica».

Спільно з Олексієм Шмураком займається електроакустичними перфомансами з акцентами на інтердисциплінарності, роботі з простором і використанні різних медіа.

Роботи Heinali виходили на Injazero, Flenser, Sony Interactive Entertainment і інших лейблах.

 



 

07.06, 21:30
Дмитро Радзецький та «Supremus». Show of Hands

 

 

«Show of Hands» – аудіовізуальний твір, в якому відбувається руйнування меж між музикантом, сценою та публікою. Кожен слухач раптово може виявитися учасником твору, що дає можливість отримати непередбачувані повороти в розвитку музики.

Програма буде виконана київським проектом експериментальної музики «Supremus», керівником якого є Дмитро Радзецький, разом з братом, бас-гітаристом Сергієм Радзецький. Проект заснований в 2009 році, і в його багажі такі проекти як «Гітарні галюцинації» (Дніпро, 2010; Київ, 2011; Харків, 2012; Львів-Кропивницький, 2015), «Ground Music I», «Ground Music II» (Київ, 2014), програма «Avant Floyd» – авторські фантазії на музику «Pink Floyd» у складі з музикантами гурту «Океан Ельзи» Мілошем Єлічем і Денисом Глініним (Київ, 2015), «Hommage a Miles Davis», концерт присвячений 90-річчю від дня народження джазового трубача і композитора Майлза Девіса (Київ, 2016).

 

Склад ансамблю:
Дмитро Радзецький (гітара)
Сергій Радзецький (бас-гітара)
Дмитро Пашинський (кларнет)
Сергій Охрімчук (скрипка)
Алік Фантаєв (ударні)

 



 

09.06, 21:30
Харківський гітарний квартет. Orbital reverberance.

 

 

Нова музика сьогодні – це складні концепції й знищення кордонів, структурне і стихійне, прагнення до подолання можливого у просторі недосяжних абстракцій. Зрештою кожен знаходить свою істину. Харківський гітарний квартет спробує переконати слухачів, що гітара – це один з найсприятливіших інструментів для різних експериментів і пошуків в новій музиці на Землі та за її межами.

Kharkiv Guitar Quartet – творча формація молодих музикантів, метою якої є пропаганда сучасного музичного мистецтва в Україні та за її межами. Завдяки співпраці з українськими та зарубіжними композиторами квартет має у своєму репертуарі низку унікальних творів, частина з яких присвячена ансамблю. Є учасником та лауреатом міжнародних конкурсів та фестивалів: «Guitar Spring Fest» (Одеса, 2010); «ГОГОЛЬFEST» (Київ, 2012, 2013); IX Бєлгородський міжнародний конкурс виконавців на класичній гітарі та ансамблів гітаристів (Бєлгород, 2012, перша премія); «ПогранКульт: ГаліціяКульт» (Харків, 2016) тощо. Головна мета колективу – знайомити аудиторію зі зразками сучасного мистецтва, здатного звертатися до слухача живою мовою сьогодення.

 

Склад ансамблю:
Сергій Горкуша
Максим Трянов
Ірина Половинка
Андрій Брагін

 

Програма концерту:
Деніел Кесснер — Reverberance
Денис Бочаров — Six movements
Антоніо Баллестін Ліарте — Like an Eagle
Філліп Гласс — Струнний квартет №2
Ендрю Йорк — Quiccan
Роланд Дайнс — Сюїта «Hamsa»
Андрій Андрушко — Literacy path