“ПІЛІГРИМИ” - Музика, як шлях

image
Odessa Classics 2019 еxtra series Додаткові концерти в рамках V Міжнародного музичного фестивалю Odessa Classics

“ПІЛІГРИМИ”
Музика, як шлях

Цикл концертів-портретів українських музикантів, митців, які йдуть власним шляхом творчого паломництва до розкриття великих  таїн та істин мистецтва.

 

Кураторка програми – Мирослава Которович

 

Odessa Classics 2019 еxtra series



 

 

04.06, 17:00
Одеський художній музей

 “Leipzig”
Вечір поезії з музикою Баха

Борис Херсонський (поезія)
Євген Кострицький
(скрипка)
Олена Жукова (клавесин)

 

В проекті “Leipzig” поряд з музикою Баха прозвучать вірші Бориса Херсонського, присвячені великому композиторові, переклади текстів лютеранських хоралів.

 

KhersonkiyБорис Григорович Херсонський народився 28 листопада 1950 року в м.Чернівці.
Український поет, есеїст, публіцист і перекладач, а також клінічний психолог і психіатр. Кандидат медичних наук.
Пише переважно російською, в останні роки – і на українською. Автор понад двадцяти поетичних збірок і трьох книг есеїстики.
Численні журнальні публікації, вірші автора перекладені англійською, німецькою, нідерландською, чеською, французькою та іншими мовами.

Лауреат багатьох міжнародних премій, в тому числі:
Премія імені Ю. Шевельова Українського ПЕН-центру;
Лауреат 4-го і 5-го міжнародних Волошинських конкурсів (2006, 2007);
Дипломант 7-го і 8-го міжнародних Волошинських конкурсів;
Лауреат фестивалю «Київські лаври» (2008);
Спеціальна премія «Московський Рахунок» (2007);
Лауреат стипендії фонду ім. І. Бродського (2008);
Лауреат поетичної премії «Anthologia» журналу «Новий Світ» (2008);
Короткий список Премії Андрія Білого за книгу «Сімейний архів»;
Короткий список «Книга року» в номінації «Кращий поетичний збірник» за книгу «Спірічуелс» (2009);
Спеціальна премія «Literaris» (Австрія) за книгу «Сімейний архів» (2010);
Російська Премія (диплом другого ступеня) за книгу «Ще не стемніло» (2011).

Виступи Бориса Херсонського проходили в Нью-Йорку, Берліні, Марбурзі, Франкфурті-на-Майні, Мюнхені, Відні та багатьох інших містах України та світу.

 

KostritskiyЄвген Кострицький народився 1 грудня 1980 року в Києві. У віці 8 років отримав перші уроки гри на скрипці. У 1992 році був зарахований до 4-го класу Київської середньої спеціальної школи ім. М. В. Лисенка, яку закінчив з відзнакою. Після цього навчався  у Hаціональній музичній академії України ім. П. І. Чайковського   (клас Народної артистки України, доцента Я. Г. Рівняк), а у  2007-му році закінчив аспірантуру.
У 2003 р. Євген виграв стипендію на навчання в аспірантурі Лондонської школи музики і драми Гуілдхол (Guildhall School of Music & Drama) в класі професора Кшиштофа Сметани. Закінчив з відзнакою аспірантуру і отримав ступінь Магістра. З 2005 року пройшов курс камерної музики і був одним з перших студентів, яких Guildhall School в 2006-07 роках номінувала на отримання нового вищого диплома виконавця-соліста Гуілдхол (Guildhall Artist Diploma). З 2005 року навчався в класі професора Девіда Такено.
Євген – лауреат престижних міжнародних конкурсів:
Міжнародний конкурс музикантів-виконавців ім. П’єра Лантье (м. Париж, травень 1997, I премія);
VI Міжнародний конкурс камерної музики ім. Петера Коневича (м. Белград, Югославія, травень 1998, I премія);
Конкурс ім. Я. Хайфеця (м. Санкт-Петербург, 2001, Спеціальний приз).
Брав участь у великих міжнародних фестивалях в Німеччині, Польщі та США. Удосконалювався на майстер-класах таких всесвітньо відомих педагогів, як Олег Криса, Марія Тампере-Безродна, Марко Лакірович, Люїс Каплан, Зві Зайтлі, Борис Гарлицький, Михайло Копельман та інших. Гастролював у багатьох країнах Європи, в Південній Кореї, Японії, Ізраїлі, Китаї та США.
У листопаді 2005 року став володарем призу англійської компанії «Слотер і Мей» (Slaughter&May) «Музикант року». У сезонах 2006-2008 року Євген грав у складі Лондонського Симфонічного Оркестру (London Symphony Orchestra) під керівництвом Валерія Гергієва і Сера Коліна Дейвіса.
З 2007 – дійсний член (Fellowship) Guildhall School. У вересні 2007 року в складі струнного квартету «Forte» виступав в резиденції Прем’єр-міністра Великобританії (10 DowningStr.).
З вересня 2008 року – головний концертмейстер-соліст Національного одеського філармонічного оркестру. Євген також є запрошеним концертмейстером-солістом Дніпровського камерного оркестру «Пори року» під керівництвом Народного артиста України Дмитра Логвина і концертмейстером-солістом Міжнародного молодіжного симфонічного оркестру Європи під керівництвом Паоло Олмі (Італія).
У 2014 разом з колегами з Національного одеського філармонічного оркестру заснував камерний оркестр. У березні 2018 оркестр брав участь в офіційному концерті-відкритті нового концертного залу Urban Music Hall в Одесі та став оркестром-резидентом в Urban Music Hall.
З жовтня 2018 Євген – запрошений концертмейстер-соліст Симфонічного оркестру в  м. Бількент (Туреччина).
Грає на скрипці італійського майстра Луїджі Лен’яні (1850-60).

 

ZhukovaОлена Жукова народилася в Києві.
Навчалася в Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського по класу клавесину у професора Світлани Шабалтіної і по класу фортепіано у професорів Ігора Рябова і Валерія Козлова.
Брала участь в майстеркласах Кетіла Хаугзанда, Жака Ога, Владислава Клосевича, Марека Топоровскі, Ельжбети Стефаньської, Бернгарда Білітера, Мишеля Ульмана, Алін Зільберайх, Крістофера Стембриджа, Коліна Бута, Керол Черазі та інших.
Доцент кафедри камерного ансамблю Національної музичної академії України і КССМШ ім. М. В. Лисенка. Засновник та викладач класу клавесину в Інституті музики ім. Р. М. Гліера, кандидат мистецтвознавства (Ph.D.).
Брала участь у численних концертах як соліст, ансамбліст та концертмейстер (клавесин та фортепіано) у провідних концертних залах України та за її межами, зокрема в Аргентині, Великобританії, Норвегії, Нідерландах, Південній Кореї, США, Угорщині.
У складі проекту «Two violins» представляла Україну на Зимових Олімпійських іграх в м. Пхьончанг та м. Сеул, Південна Корея (2018), у рамках Юнацьких Олімпійських ігор у м. Буенос-Айрес, Аргентина. Брала участь у джазовому фестивалі ASUJAZZ, м. Асунсьон, Парагвай (2018).
Лауреат Міжнародних конкурсів, зокрема:
Міжнародний конкурс виконавців Пьєра Лантьє, м. Париж, Франція, 1997 (диплом);
Міжнародний конкурс гри на клавесині Ванди Ландовської, м. Руво ді Пулья, Італія, 2014 (І премія);
IV Міжнародний конкурс вокально-фортепіанних дуетів «Три століття класичного романсу» м. Санкт-Петербург, Росія, 2008 (І премія та Приз глядацьких симпатій);
International Tadini Competition, м. Ловере, Італія, 2016 (І премія);
Pietro Argento Competition, м. Джоя-дель-Колле, Італія, 2017 (ІІ премія).
У складі фортепіанного дуету «Fiori musicali» є дипломантом Chopin Roma Competition (м. Рим, Італія, 2015), переможцем International Piano Competition (м. Белград, Сербія, 2016), лауреатом «Distinguished Musician» (видатний музикант) міжнародного конкурсу IBLA Grand Prize (США).
Виступала з солісткою Wiener Staatsoper Ольгою Безсмертною, солісткою Маріїнського театру Елеонорою Віндау, солістом Zurich Opera House Андрієм Бондаренком.
Приймала участь у запису CD «Great Olde European Music» (Велика Британія). Записала CD клавесинної музики «Harpsichord Mystery» (2017).


 

05.06, 16:00
Одеський Музей західного і східного мистецтва

 “Vingt Regards”
Мессіан “Двадцять поглядів на немовля Ісуса”

Антоній Баришевський (фортепіано)

Захоплення Антонія Баришевського образним мисленням і особистістю Мессіана переросло в невідступну ідею виконання цілого циклу “Двадцять поглядів на немовля Ісуса”. Написані у формі медитацій на католицькі богословські теми, ці погляди лунають поза часовими і просторовими межами.

 

BaryshevskiyАнтоній Баришевський народився в Києві. Серед його педагогів за час навчання в КДМШ №14  – А. Соркіна, Р. Донська. Після закінчення КССМШ ім. Лисенко в 2007 році вступив до Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського , в ній також проходив асистентуру-стажування  (клас Валерія Козлова). В 2013 – 2015 навчався у Школі музики в Парижі (клас Маріана Рибіцкі).
Брав участь у майстер-класах Альфреда Бренделя, Даніеля Поллака , Річарда Гуда та Лілі Дорфман. У 16 років вперше став лауреатом-номінантом  всеукраїнської програми «Людина року», а рік по тому взяв участь у молодіжному концерті Європейського радіо в Мюнхені.
З 2012 року є солістом Національної філармонії України.
Лауреат багатьох міжнародних конкурсів, серед них: Міжнародний фортепіанний конкурс ім. Артура Рубінштейна в Тель-Авіві,Ізраїль (I премія, 2014), Міжнародний фортепіанний конкурс ім. Ф. Бузоні в Больцано, Італія (II премія, 2011) , Міжнародний фортепіанний конкурс в Хаені ,Іспанія (I премія, 2009), Міжнародний фортепіанний конкурс пам’яті В. Горовиця в Києві, Україна (II премія, 2005).
Брав участь у таких фестивалях, як «Klavier-Festival Ruhr» (2012,2014,Німеччина), «Projetto Martha Argerich» (Лугано, Швейцарія,2014) та інших.
Регулярно виступає з сольними концертами та у супроводі симфонічного оркестру в Україні та за кордоном. Зокрема, виходив на сцену таких залів, як Концертгебау Амстердам, Берлінські Концертхаус та Філармонія, Кьольнська Філармонія, Лондонський Вігмор-холл, Концертний зал Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі.
Гастролював у Франції, Великобританії , Голландії, Італії, Швейцарії, Данії, Ісландії, Росії, Білорусі, Сербії, Румунії, Польщі, Іспанії, Німеччині, Ізраїлі, Японії, Південній Кореї  та США.
Має записи на радіо і телебаченні України, Сербії, Італії, Данії, Іспанії. Має запис сольної програми на студії Naxos (2010 року) , диск з творами Мусоргського і Скрябіна , реліз якого вийшов у вересні 2015го на лейблі Avi –music та диск із повним корпусом сонат Уствольскої, що вийшов у 2017му. В 2018 вийшло два студійних записи за участі Антонія – CD з творами Шостаковича та хоровою музикою Лілі Буланже.


 

07.06, 18:00
Одеський художній музей

 “Love letter”
Сільвестров та Польова

Інна Галатенко (сопрано)
Олег Безбородько (фортепіано)
Мирослава Которович (скрипка)

 

 

GalatenkoІнна Галатенко – солістка Національного ансамблю «Київська камерата». Перша виконавиця вокальних творів багатьох українських композиторів. Виступала на сценах України, Німеччини, Франції, Австрії, США, Литви, Китаю. Усі свої вокальні твори за останні п’ятнадцать років Валентин Сильвестров написав спеціально під її голос. Вона одна з небагатьох, кому щастить знайти компроміс між власною природою та вимогами композитора. «Найблагородніша божественна краса» — так відгукнулася австрійська преса на виконання співачкою пісень В. Сильвестрова на Міжнародному фестивалі романтичної та сучасної музики.

 

BezborodkoОлег Безбородько – композитор і піаніст, професор кафедри спеціального фортепіано Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, кандидат мистецтвознавства.
Народився у Києві в 1973 р. Музичну освіту отримав у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського (клас фортепіано проф. І. В. Павлової, клас композиції проф. Г. І. Ляшенка), в аспірантурі Консерваторії м. Невшатель (Швейцарія, проф. С. Деферн) та на майстеркласах видатних педагогів-піаністів П. Бадура-Скоди, Н. Фішер, Ч. Розена, Дж. Гавілл, Н. Штаркмана, Г. Черні-Стефанської та інших. Стипендіат урядів України та Швейцарії, Університету м. Оттава.
Член Національної спілки композиторів України. Лауреат Премії ім. Л. М. Ревуцького (2008) та Премії ім. М. В. Лисенка (2017), лауреат і дипломант міжнародних конкурсів піаністів та композиторів. Перший виконавець творів багатьох українських композиторів. У 2014–2017 роках разом зі співачкою Інною Галатенко презентував програму з камерно-вокальних творів Валентина Сильвестрова «Музика поезії» в Україні, Німеччині, Франції та США за участі композитора. О. Безбородько – автор симфонічної, камерної, хорової та популярної музики. Його твори звучали в Україні, США, Данії, Китаї, Росії, Литві, Польщі, Турції, Румунії, Сингапурі, Малайзії.

 

KotorovychМирослава Которович народилася в Києві в родині видатного скрипаля Богодара Которовича і арфістки Наталії Кметь. Закінчила КССМШ ім. М. В. Лисенка (класи Петра Бондаса, Ярослави Рівняк), Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського (магістратура і асистентура-стажування в класі професора Богодара Которовича).
Вдосконалювала свою майстерність на майстер-класах Руджієро Річчі, Томаса Цейтмайєра, Маріне Яшвілі, Марії Бедер-Кубіцек.
Мирослава Которович багато років співпрацює з колективом Гідона Кремера “Kremerata Baltica” Chamber  Orchestra. Виступає з Національним ансамблем солістів «Київська камерата», Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, Національним заслуженим симфонічним оркестром телерадіокомпанії України та іншими провідними колективами.
Спільно з компанією CFC Consulting ініціювала перші в історії України «Дні української культури в Сінгапурі» (2006), в рамках якого відбувся сольний виступ з Національним ансамблем «Київські солісти» в одному з кращих концертних залів світу Singapore Esplanade Concert Hall.
Заступник керівника з творчих питань (2004-2011) і солістка (2001-2016) Національного камерного ансамблю «Київські солісти», керівник камерного оркестру KyivFantasticChamberOrchestra (2017-2018).
Лауреат мистецької премії «Глодоський скарб» (2011).
Мирослава Которович – доцент кафедри скрипки Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, голова журі Всеукраїнського конкурсу молодих скрипалів ім. Б. А. Которовича (м. Луганськ, 2010, 2012), член журі міжнародних конкурсів, зокрема:
Інструментальний конкурс Євгена Станковича (м. Київ);
Tibor Varga Junior Competition (м. Сьон, Швейцарія).
Організатор і член журі І Всеукраїнського конкурсу скрипалів ім. Б. А. Которовича (м. Київ).
У 2013 році, прагнучи поділитися власним виконавським досвідом, Мирослава об’єднала молодих талановитих музикантів у Творчу майстерню – камерний ансамбль АРТЕХАТТА.
Солістка і продюсер аудіопроектів: «Сотворіння» (2006), «Київські солісти грають: з романтичних часів» (2008), аудіо-диск класичної музики для дітей «Фердинанд. Із родинної скарбнички Которовичів» (2011), «Tango Story» (2015), «Петро Чайковський. Пори року» (2016).
Мирослава Которович є постійною учасницею Міжнародного фестивалю класичної музики «ODESSACLASSICS». В дуеті з Олексієм Ботвіновим виступала на сценах Одеської і Берлінської філармоній, Національної опери України, Yehudi Menuhin Forum (м. Берн, Швейцарія).


 

08.06, 17:00
Одеський Музей західного і східного мистецтва

 “Orient & Occident”
Бах, Нода, Праті, Віталі, Колодуб

Кєнта Ігараші (саксофон)
Христина Пухальська (скрипка)
Олена Жукова (клавесин)
Камерний ансамбль “АРТЕХАТТА”

 

Юний, але досвідчений. Японець, але українець. Той, що змушує метал співати, як дерево. Новітній культурний сплав, ім’я якому  – Кєнта Ігараші.

 

IgarashiКента Ігараші народився 6 вересня 2002 року в місті Ісесакі, префектура Гунма, Японія. У 5-річному віці разом з мамою переїхав до Києва. У 7 років – перші уроки гри на саксофоні та фортепіано, участь у хорі. У 2013 Кента поступає до КССМШ імені М. В. Лисенка в клас Заслуженого артиста України, доцента Ю. В. Василевича на спеціальності – саксофон, кларнет, бас-кларнет.
Кента Ігараші є лауреатом багатьох конкурсів, серед яких:
I Відкритий конкурс духової музики «Vin Venti», м. Вінниця (Гран-Прі);
Всеукраїнський конкурс інструментально-виконавської майстерності «Bellissimo-2017», м. Київ (Гран-Прі);
VII Міжнародний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах «Сурми Буковини», м. Чернівці (Гран-Прі);
ІІІ Міжнародний конкурс молодих виконавців «Золотий саксофон», м. Київ (II премія);
XII Міжнародна музична олімпіада «Голос Країни», м. Київ (Гран-Прі);
VIII Всеукраїнський відкритий конкурс молодих виконавців на дерев’яних духових інструментах імені В. Старченко, м. Рівне (Гран-Прі);
І Міжнародний конкурс виконавців на духових інструментах ім. В. Антоніва та М. Закопця, м. Львів (Гран-Прі);
Міжнародний європейський форум-конкурс саксофонів 2019, м. Вроцлав, Польща (I премія).
Кента регулярно виступає з Київським квартетом саксофоністів і як соліст співпрацює з кращими оркестрами України.
Брав участь в міжнародних фестивалях: імені П. І. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк (м. Вінниця, 2016), «Сонячні кларнети» (м. Житомир, 2016), «Музика без кордонів» (м. Ужгород, 2017), Kharkiv Music Fest (м. Харків, 2018), «Відкрита музика міста» (г. Київ, 2018).
Виступав у Львові, Одесі, Харкові, Полтаві, Чернівцях, Черкасах, Тростянці, Вінниці та багатьох інших містах України.
Записав свій перший компакт-диск в 2015 році.

 

PukhalskaХристина Пухальська народилася 17 серпня 2008 року у м. Чернігів.
У 5 років почала займатися скрипкою і вже змалечку дивувала всіх своєю музичністю та чуттєвістю виконання.
Учениця Чернігівської ДМШ №2 ім. Є. В. Богословського в класі викладача Світлани Мірошниченко.
Незважаючи на свій на свій юний вік, Христина вже є лауреаткою чисельних конкурсів:
Міжнародний конкурс-фестиваль «Україна єднає світ», м. Київ (І премія);
ХІІІ Всеукраїнський конкурс «Класичний меридіан», м. Київ (І премія);
ХІІІ Міжнародний конкурс-фестиваль «Духовні Джерела», м. Київ (І премія);
VІ Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича, м. Київ (І премія);
Міжнародний конкурс скрипалів «ProArt-2018», м. Хмельницький (ІІІ премія).
Отримала подяку від Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка за вагомий особистий внесок у розвиток культурної сфери міста.
У 2019 Христина Пухальська стала володаркою Гран-Прі VII Міжнародного інструментального конкурсу імені Євгена Станковича в номінації «скрипка з оркестром», де також отримала запрошення взяти участь в одному з концертів V міжнародного музичного фестивалю «ODESSA CLASSІСS».

 

Artehatta Камерний ансамбль «АРТЕХАТТА»
У 2013 році Мирослава Которович здійснила свою давню мрію – об’єднати молодих талановитих виконавців у сучасний музичний колектив.
Досвід професійного спілкування зі своїм татом, знаменитим українським скрипалем Богодаром Которовичем, спільна багаторічна робота з одним із найкращих скрипалів світу Гідоном Кремером і його Камерним оркестром «Кремерата Балтика», власні педагогічні ідеї та принципи – реалізувалися у Мирослави Которович в незвичний для України проект – Творчу майстерню «АРТЕХАТТА».
Камерний ансамбль «АРТЕХАТТА» став яскравою, згуртованою спільнотою молодих виконавців, у якій втілилися в життя кращі зразки і традиції європейського камерного музикування.
Проекти, над якими працює Творча майстерня, дарують слухачам можливість зануритися у світ музики – добре відомої, або менш знайомої, класики або авангарду. Однак характерні риси ансамблю завжди залишаються незмінними – це оригінальне художнє бачення та унікальні сценічні програми.
Дебют ансамблю відбувся на культовому фестивалі сучасного мистецтва «ГОГОЛЬFEST». З цього часу колектив веде активну концертну діяльність. На сценах багатьох міст України та за кордоном, під час концертних турне по Італії, Чехії, Литви та Естонії музиканти презентували вже більше 30 авторських сценічних проектів.
«АРТЕХАТТА» – постійний резидент наймасштабнішого в Україні фестивалю класичної музики «ODESSA CLASSICS».
У 2015 році ансамбль видав аудіо-диск «TANGO STORY» із записами творів А. П’яцолли, С. Барбера і Р. Гальяно (соліст – Ігор Саєнко); здійснив студійний запис циклу «Пори року» П. Чайковського, Сюїти «Пер Гюнт» Е. Гріга для Українського Радіо; створено телеверсію концертної програми «Cinema: Звукові картини» для телеканалу «Культура».